Εκπαιδευτικοί Όμιλοι

Στο σχολείο μας θα λειτουργήσουν οι παρακάτω όμιλοι δημιουργικής απασχόλησης και ψυχαγωγίας:

• Όμιλος Ατομικής τεχνικής και ενδυνάμωσης στο ποδόσφαιρο
  • Όμιλος Γνωριμίας με τους θησαυρούς του Αγ. Όρους
  • Όμιλος Εκμάθησης τεχνικής ψηφιδωτού
  • Όμιλος Επαγγελματικού προσανατολισμού
  • Όμιλος Θεάτρου
  • Όμιλος Παραδοσιακών χορών
    Αν τα πλούσια ελληνικά γλέντια , τα πανηγύρια ,οι γάμοι και οι οικογενειακές συγκεντρώσεις μέχρι το πρωί σας αρέσουν , ελάτε να γνωρίσετε τους ελληνικούς παραδοσιακού χορούς και να μπεις και εσύ στον ‘’ κύκλο ‘’ χορεύοντας .
  • Όμιλος Ρομποτικής
  • Όμιλος Σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης
  • Όμιλος Φωτογραφίας
    Βασικές τεχνικές φωτογράφισης, γνωριμία με εξοπλισμό, περίπατοι πρακτικής, εκθέσεις φωτογραφίας και πολλα ακόμα με σκοπό την έκφραση μέσα από την τέχνη της φωτογραφίας!
  • Όμιλος Χορωδίας
    Αν σου αρέσει η μουσική και το τραγούδιΑν εκφράζεσαι με τις μελωδίες ενός μουσικού οργάνου ή γνωρίζεις να παίζεις κάποιο μουσικό όργανο,Αν θέλεις να συμμετέχεις σε μουσικές σχολικές  εκδηλώσεις Τότε……. σε περιμένουμε στον όμιλο της σχολικής ορχήστρας και χορωδίας!!!!!